UŠMUDLANÉ UMYVADLO

UŠMUDLANÉ UMYVADLO

Nedávno jsem přijala ušmudlané umyvadlo do mého života. S vděkem, že mi dává  příležitost učit se přijímat koloběh zašmudlání a  čištění. Neviditelná práce, která během vteřinky přichází vniveč, když děti dorazí domů a splachují nánosy ze hry na divočáky. Ušmudlané umyvadlo je jev zcela normální. Zvláště když máme děti milující hry s barvami, blátem a jídlem, které dokáží labužnicky vychutnávat celým tělem. A k tomu máme muže holící se, živelně drhnoucí své pracovní nánosy a nevidoucí špínu, kterou po sobě zanechávají.

Podařilo se mi na ušmudlanost vyzrát. Prvně jsem přijala, že vycídění umyvadla zůstává krátce a tak jako zuby se drhnou denně, tak i umyvadlo si to žádá. Druhák jsem přišla na skvělý způsob, jak se obejít bez zbytečných cídidel a chemických čistidel a dezinfikátorů. Jednoduše a šetrně. Nechávám si zbytky mýdla v kelímku. Používám ekologická mýdla, která se biologicky rozkládají. Na drsnější stranu houbičku si kousek tohoto zbytku připlácnu, navlhčím a pak už jen rejdím po umyvadle. Nakonec opláchnu vodou. A je to. Usmívám se při tom, když si představuji, že právě natáčím reklamu: Revoluční technologie, jak dosáhnout lesku ve všech koupelnách. Lehce a zcela zdarma!“

2 Responses

  1. Nase usmudlane umyvadlo nejvice krom bezne spiny trpi vodnim kamenem ve
    kterem se ta spina drzi jeste lip. Nejsem svolna dene myt umyvadlo ale cas
    od casu kdyz uz je toho na me esteticke citeni prilis namocim papirovoi uterku
    do octa a necham ji na exponovanych mistech par hodin…a pak jen doumyt :-D

    • Ahoj Rusalko, to je skvělý nápad. Ocet používám i na mastnější nádobí. Jinak mi na vše stačí teplá voda. Mám taky vychytávečku na vlasy zamotané v odtoku umyvadla nebo vany. Vezmu tenký klacíček, který má drsný povrch, osvědčila se smrková větvička, a ten zasunu do dírek odtoku, zatočím, vlasy se namotají, vytáhnu a je to.